Dámsky opasok - štýlový doplnok 7-krát inak

Zahoďte predsudky za hlavu a vytvorte z vašich opaskov viac ako len nevyhnutný doplnok. Štýlový dámsky kožený opasok dotvorí tvar celkového outfitu, zvýrazní ho a ozvláštni. Samozrejme, tak ako pri každých iných doplnkoch, aj pri opaskoch myslite na faktory a prvky, vďaka ktorým zapadnú do vášho outfitu prirodzene. Inšpirujte sa naším sprievodcom opaskov.

hnedý opasok dámsky, dámsky opasok

Myslite na typ opasku

Každá žena vie, že niektoré opasky sa hodia na určité príležitosti viac a iné menej. Tak, ako v obchodoch nájdete viaceré druhy opaskov, aj pri výbere vždy prihliadajte na svoj štýl obliekania a typ postavy.

Obľúbená klasika nohavicového opasku

Či už sa dodáva v čiernej alebo hnedej farbe, klasický dámsky kožený opasok je nevyhnutnosťou v šatníku každej ženy. Ide o všestranný kúsok, ktorý je možné vďaka jednoduchému dizajnu a pracke prispôsobiť rôznym príležitostiam.

TIP: Nezostávajte len pri neutrálnej farbe - v lete siahnite po žiarivých odtieňoch. Sú perfektnou voľbou na zvýraznenie monochromatického vzhľadu. Ak sa odvážite, siahnite po farebných opaskoch a dodajte svojmu vzhľadu mladistvý elán a dávku trendového štýlu.

Ak chcete svojmu looku dodať glam, siahnite po kovových opaskoch v povrchových úpravách zlata a striebra. Sú rovnako všestranné a ľahko ich zladíte ku viacerým typom oblečenia.

dámske kožené opasky, kožené opasky k šatám

Dievčenské pletené opasky

Typicky boho doplnok, pletený kožený opasok, patrí ku tradičnejším a zemitým štýlom. Pletené kožené opasky vyzerajú najlepšie, keď sa nosia k maxi a puzdrovým šatám, splývajúcim tunikám či áčkovým sukniam.

Ak chcete pletený opasok ozvláštniť, nezapínajte ho klasicky pomocou pracky, ale jednoducho ho previažte do zaujímavejšej mašličky.

Jemné úzke opasky

Úzke opasky sú jemné doplnky, ktoré ľahko opticky zúžia celý outfit a skompletizujú ho. Keďže sú vďaka svojej šírke nenápadné, môžete sa pohrať s rôznymi farebnými odtieňmi či výraznejšími prvkami.

Pri výbere tohto opasku dbajte na proporciu zvyšku oblečenia. Noste ho k priliehajúcim šatám alebo džínsam. Dajte si pozor na uvoľnené a splývajúce kúsky, ktoré váš pás s opaskom utopia a stratí sa tak elegantná príťažlivosť.

Široké opasky urobia s postavou divy

Ak patríte medzi dámy, ktoré majú širší alebo nevýrazný pás, široké opasky sú pre vás ako stvorené. Vytvárajú dokonalú postavu presýpacích hodín a vyformujú osí pás.

TIP: Vždy sa však zamyslite, kde opasok umiestnite. Ak chcete zvýrazniť poprsie a zadok, umiestnite ich vyššie.

Ak patria neforemné šaty medzi vaše obľúbené kúsky, kožený široký opasok je najlepším riešením. Investujte do širokého vyšívaného opasku, ktorý vytvorí aj z najjednoduchšieho outfitu dokonalé umenie.

dámske kožené opasky, široké opasky, dámsky opasok

Opasky v štýle obyčajného lanka

Ďalším jednoduchým a jedinečným spôsobom, ako dodať svojmu neformálnejšiemu vzhľadu štruktúru a tvar, je zvýraznenie pásu opasku v tvare obyčajného lanka alebo dlhšej a hrubšej šnúrky.

Opasok viete zaviazať niekoľkými spôsobmi, vpredu v strede, vzadu alebo dokonca asymetricky na jednu stranu. Takýto typ opasku sa hodí do teplejších mesiacov s ľahšími kúskami oblečenia.

dámske kožené opasky, tenké opasky, dámsky opasok

Elastické retro opasky

Elastické opasky majú tendenciu často vyzerať ako keby boli inšpirované 80. rokmi - najmä, ak disponujú zdobenou sponou. Ak chcete tento dojem prekaziť, snažte sa, aby opasok prirodzene zapadol do vášho outfitu.

Látkové opasky alebo previazané šatky

Látkové opasky sú horúcim trendom, ktorý vzišiel z pouličného štýlu. Mnoho dám siaha po šatkách, ktoré buď zaviaže v páse alebo nízko na bokoch. Tento trik z vás urobí ikonu ako z módneho editoriálu.

dámske kožené opasky

Desatoro nosenia dámskeho opasku

Predtým, ako sa vrhnete na doladenie opasku k vášmu outfitu, nezabúdajte na pár trikov a rád:

  1. Snažte sa, aby ste aspoň jeden kúsok oblečenia farebne zladili s vaším opaskom.
  2. Keď prídete domov, kožený opasok poriadne vyčistite a uložte ho. Zabezpečíte mu dlhšiu životnosť.
  3. Ak trpíte opaskovou fóbiou, zamyslite sa nad tým, aké úžasné krivky si viete vďaka ním vytvoriť.
  4. Pri nakupovaní opaskov buďte farebné a odvážne. Je to skvelý spôsob, ako vniesť trochu života do základných kúskov.
  5. Pri skladovaní opasky nikdy nestáčajte a neskladajte - snažte sa ich odkladať čo najviac vyrovnané.
  6. Opasok nenoste príliš utiahnutý.
  7. Nebojte sa nosiť opasok cez vestu alebo sako. Ide o elegantný a osviežujúci spôsob, ako dodať nový dychberúci tvar klasickému oblečeniu.
  8. Nezatieňte výrazný opasok inými veľkými alebo výraznými doplnkami.
  9. V chladnejšom období nesiahajte po ľahších typoch opaskov - textilných či povrazových. Kožu však môžete nosiť po celý rok.
  10. Nikdy ku opasku farebne nedolaďujte všetky ostatné doplnky.

Vymaňte sa z praktickej roviny

Ak ste mali doteraz všetky opasky uložené vo vedľajšej skrini, nebojácne ich vytiahnite a objavte v nich ich skryté čaro. Sú doplnkovým víťazom všedných dní a dajú sa kombinovať originálnymi spôsobmi. Ak vám taký opasok v šatníku chýba, zabezpečte si nový, vyšívaný a rýdzo slovenský dámsky kožený opasok od Dajany Rodriguez.

Zverejnené: 25.07.2021

Prečítajte si tiež

Rok 2022: Jedno veľké dobrodružstvo

Nové projekty, kolekcie, priestory aj fotenia na netradičných miestach - rok plný dvojok nám priniesol veľa zážitkov a s... Čítať viacej

Spolu sme dokázali niečo veľké. Ďakujeme.

Projekt Daruj srdce Ukrajine pomohol vďaka vám ženám a deťom z Ukrajiny. Toto sú ich príbehy. Čítať viacej

Košík
Vitajte!
Už máš vytvorený účet?
Prihlás sa
User plus

Vytvorte si účet, zbierajte body za nákupy a získajte exkluzívne výhody v ELITE LOYALTY CLUBE

Purple gift
10 bodov za každé minuté 1€
Purple gift
Narodeninová zľava
Purple gift
Prednostný prístup k zľavám
Purple gift
Zámena bodov za výhody