Starostlivosť o výrobok

Useň (koža) je prírodný materiál, ktorý vždy bol, je a bude symbolom kvality a luxusu. Produkt vyrobený z nej má neporovnateľne väčšiu kvalitu ako produkt vyrobený napríklad z koženky. Neznamená to však, že je nezničiteľná. Useň, kabelky a doplnky z nej majú svoju životnosť. Prípadné rozdiely v sfarbení materiálu sú charakteristickým znakom prírodnej usne a nie sú predmetom reklamácie. Useň je živý materiál, ktorý stále pracuje. Časom môže jemne povoliť a prispôsobiť sa Vášmu noseniu.

Druhy usní, z ktorých vyrábame naše výrobky:

a) Hladká useň – useň s jemne štruktúrovaným povrchom s malými pórmi. Povrch môže byť spracovaný v matnom alebo lesklom prevedení a to v rôznych dizajnoch. Useň má vlastnú jemnú ochrannú vrstvu a je už vopred farbená a ošetrená. Výrobok z tohto materiálu zbavte nečistôt vhodnou kefkou alebo mäkkou vlhkou handričkou a vytrite do sucha. Používajte prípravky určené na čistenie koženej galantérie, nie prípravky na obuv. Prílišné ošetrovanie, tak ako jeho zanedbanie, môže výrobku uškodiť.

b) Hladká useň bez ochrannej povrchovej vrstvy- useň, ktorá nemá špeciálnu ochrannú vrstvu a teda reaguje na vonkajšie vplyvy. Je to chúlostivý materiál, ktorý si však ponechá prírodný zjav. Výrobok z takejto usne získa časom zaujímavú patinu. Povrch reaguje na vonkajšie vplyvy, takéto reakcie nie sú predmetom reklamácie.

c) Laková useň – useň s hladkým a lesklým povrchom, ktorý je docielený lakovou povrchovou úpravou. Tento povrch je veľmi chúlostivý na mechanické poškodenie, chemické vplyvy, premočenie a mráz. Nečistoty z povrchu usne odstráňte jemnou vlhkou handričkou, nepoužívajte chemické prostriedky.

d) Nubuk, velúr (semiš) – useň brúsená po líci alebo po rube. Výrobky z tohto materiálu ošetrujte pryžovou kefkou a prípravkami, ktoré sú určené pre vlasové usne. Tieto usne nikdy nekrémujte a nečistite vodou. Kabelky z velúru odporúčame naimpregnovať prípravkom na to určeným. Kabelku ochráni pred vodou, ktorá by sa do semišu inak vpila.

Textilné výrobky – nie sú vhodné na používanie v dažďovom počasí.

Takéto výrobky neperte v práčke, mohlo by dôjsť k poškodeniu kovových komponentov.

Nosnosti kabeliek, tašiek a aktoviek:

0,5 kg – spoločenské kabelky

2 kg – kabelky a tašky na bežné nosenie

3 kg – aktovky a ruksaky

5 kg – cestovné tašky

Základne pravidlá používania výrobkov z usne

- Preťažovanie kabeliek môže viesť k popraskaniu, páraniu držiakov alebo k poškodeniu kovových karabín a iných komponentov. Závady, ktoré vzniknú kvôli preťažovaniu kabelky, vedú k zamietnutiu reklamácie z dôvodov nedodržania zásad účelovosti pri používaní výrobku.

- Výrobky chráňte pred mechanickým poškodením, najčastejšie odrením či poškriabaním o iné predmety. Môže ísť o poškriabanie o súčasti vášho odevu (opasky, hodinky, a i.), alebo o poškriabanie o iné materiály (nábytok, steny, a i.).

- Zabráňte kontaktu usne s parfumovanými prostriedkami, ktoré by sa mohli dostať do pórov usne a zanechať na nej nevyčistiteľné fľaky.

- Nevystavujte kožené výrobky dlhodobému priamemu slnečnému svetlu, ktoré by mohlo spôsobiť vyblednutie farby.

- Ak sa stane, že výrobok sa dostane do priameho kontaktu s vodou, utrite ho jemne handričkou a nechajte voľne presušiť. Nikdy ho nesušte pri tepelnom zdroji.

- Ak je výrobok z usne nadmerne znečistený, nepoužívajte žiadne chemické rozpúšťadlá a riedidlá, mohli by ste porušiť povrchovú úpravu materiálu. Takýto produkt je vhodné zaniesť do čistiarne, ktorá sa venuje čisteniu usne.

- Nevystavujte výrobky dlhodobému pôsobeniu dažďa či snehu, vysokým teplotám, chráňte pred poškriabaním, zamastením alebo nadmerným znečistením.

- Pri sýtych a tmavých odtieňoch brúsenej usne môže dôjsť k čiastočnému púšťaniu farby. Neodporúčame preto nosiť výrobky z takejto usne v kontakte s bielym a bledým oblečením a to z dôvodov možného mierneho zafarbenia tohto oblečenia.

Starostlivosť o kožené výrobky kombinované s rifľovinou môže byť trochu náročnejšia, pretože tieto dva materiály môžu mať odlišné potreby pri čistení a udržiavaní. Tu sú niektoré tipy, ako sa o ne starať:

  1. Preventívne opatrenia: Pred prvým nosením výrobku je vhodné aplikovať ochranný prípravok na kožu, ktorý chráni pred vlhkosťou a škvrnami. Pre rifľové časti môžete použiť impregnačný sprej na ochranu pred vlhkosťou a špinou.
  2. Čistenie kože: Ak sa na koži objavia škvrny, vyčistite ich mäkkou handričkou navlhčenou vlažnou vodou a jemným čistiacim prostriedkom určeným na kožu. Potom nechajte výrobok vyschnúť na vzduchu, mimo priameho slnečného žiarenia.
  3. Čistenie rifľoviny: Rifľové časti môžete očistiť štetcom alebo vlhkou handričkou na odstránenie prachu a špiny. Pri potrebe môžete použiť aj špeciálny čistiaci prostriedok na rifľovinu.
  4. Ochrana kože pred vodou: Kožené časti by sa nemali namáčať vo vode, pretože to môže spôsobiť poškodenie materiálu. V prípade dažďa alebo vlhkých podmienok môžete použiť impregnačný sprej na ochranu pred vlhkosťou.
  5. Udržiavanie lesku kože: Na obnovu lesku kože môžete použiť špeciálny kondicionér na kožu. Dôkladne ho aplikujte podľa pokynov na obale a potom jemne pretrieť čistou handričkou.
  6. Skúste odborníka: Ak máte obavy alebo neviete, ako postupovať, neváhajte sa obrátiť na náš alebo iného profesionála. Špecializovaný obchod alebo remeselník vám môže poskytnúť rady a pomôcť s údržbou vašich kombinovaných kožených výrobkov.

Starostlivosť o kombinované kožené výrobky s rifľovinou je dôležitá pre zachovanie ich kvality a vzhľadu. S pravidelnou údržbou a používaním správnych produktov by ste mali udržať svoje výrobky v dobrom stave na dlhú dobu.


Košík
Vitajte!
Už máš vytvorený účet?
Prihlás sa
User plus

Vytvorte si účet, zbierajte body za nákupy a získajte exkluzívne výhody v ELITE LOYALTY CLUBE

Purple gift
10 bodov za každé minuté 1€
Purple gift
Narodeninová zľava
Purple gift
Prednostný prístup k zľavám
Purple gift
Zámena bodov za výhody