Luxusné kožené kabelky Dajana Rodriguez v znamení udržateľnosti

Otázka udržateľnej módy začína trápiť čoraz viac spotrebiteľov. Vo svete fast fashion - rýchlo a lacno dostupných kúskov - sa zabúda na kvalitu a ocenenie ľudskej práce. Do popredia sa dostávajú lokálni výrobcovia, ktorí dbajú na kvalitné materiály a spracovanie, ktoré zabezpečí dlhodobú udržateľnosť ich výrobkov. Výrobky Dajana Rodriguez sú rýdzo slovenské kabelky z najkvalitnejších materiálov a s premysleným dizajnom, ktorý očarí aj po rokoch.

slovenské kožené kabelky, dajana rodriguez

Slovenské kožené kabelky - sú naozaj eko?

Pri diskusii, či je využívanie prírodnej kože ekologické, je možné polemizovať. Koža je produktom zo zvierat a stáva sa etickým problémom.

Pokiaľ sa radíte ku spotrebiteľom, ktorí nepodporujú oblečenie či kabelky zo zvieracích produktov, bude pre vás ich využívanie neprípustné. Na druhej strane, najpopulárnejšou syntetickou alternatívou, je plast - a ten ekologický rozhodne nie je.

Dajana Rodriguez dáva koži zelenú

Značka Dajana Rodriguez ponúka kožené kabelky vyrobené na Slovensku. Pri výrobe spracováva kvalitnú hovädziu kožu.

Slovenské kabelky bez exotického podtónu

Dajana Rodriguez počas svojej výroby nikdy nesiahla po exotických materiáloch či exkluzívnych kožených látkach. Mnoho ľudí si mylne myslí, že kvôli výrobe slovenských kožených kabeliek zomierajú zvieratá.

Nie je to tak. Niektorí výrobcovia používajú pri výrobe kožušinu z frediek, veveričiek či iných exotických zvierat. V týchto prípadoch ide o zabíjanie zvierat práve kvôli ich kožušinám.

Avšak, hovädzia koža, ktorú Dajana využíva, je druhotným produktom mäsového priemyslu. Pokiaľ by zostatková koža nenašla svoje využitie, bola by spálená a zničená.

kožené kabelky od Dajany Rodriguez

Koženka nie je riešením

Alternatívou kožených výrobkov býva koženka. Ide o syntetický materiál, ktorý je určený špeciálne na napodobnenie kože. Poznáte ju aj ako falošnú kožu, umelú kožu či syntetickú kožu.

Zvyčajne sa vyrába zo syntetických vlákien potiahnutých PVC alebo polyuretánom, no neobsahuje živočíšne produkty.

Koža vs. koženka

Hlavným rozdielom medzi kožou a koženkou je ich cena. Aj keď je koža výrazne drahšia a je potrebné sa o ňu lepšie starať, stále je ekologickejšia ako vyrobená koženka.

✔️ Koža je, na rozdiel od koženky, biologicky rozložiteľná.

✔️ Koža je vzdušná, jednoduchšie “dýcha” a v teplom počasí býva pohodlnejšia.

✔️ Koža je veľmi odolná, aj keď po čase zmäkne.

✔️ Slovenské kožené kabelky sa vyrábajú z kože, ktorá sa získava druhotným spracovaním v mäsovom priemysle, zatiaľ čo koženka znečisťuje prostredie svojou výrobou.

✔️ Kožené kabelky slovenskej výroby o Dajany vydržia aj desiatky rokov. Koženkové kabelky začínajú pukať a odlupovať sa už po veľmi krátkej dobe používania.

✔️ Kožené kabelky pôsobia elegantnejším a kvalitnejším dojmom ako koženkové.

✔️ Kožená kabelka je na dotyk veľmi príjemná a jemná.

✔️ Prírodné kožené materiály eliminujú vznik alergických reakcií.

✔️ Koža je stála a farby po čase nezošednú.

slovenské kožené kabelky, koža, dajana rodriguez

Handmade výroba kožených kabeliek Dajana Rodriguez

Slovenské Dajanine kabelky sú vyrábané ručne. Nezameniteľná a kvalitná ručná práca je kľúčovým prvkom, ktorý charakterizuje samotnú značku.

Všetky kožené kabelky vznikajú v Partizánskom - kombináciou starých techník a moderných prístrojov.

Kabelky sú vyrobené z kože najvyššej kvality, slovenská výroba dbá aj na kvalitu všetkých použitých materiálov či kovaní. Aj vďaka týmto vlastnostiam sa kabelky Dajana Rodriguez vyznačujú vysokou odolnosťou a dlhovekosťou.

Unikátna špecializovaná skladačka

Na výrobe jednej kabelky sa podieľa až 25 ľudí. Keďže je každá kabelka jedinečná (dve rovnaké u Dajany nenájdete), aj samotná výroba je náročnejšia. V šijacej dielni sa nachádza niekoľko špecializovaných strojov a remeselných nástrojov, ktoré sú vybavené modernými technológiami, aby pomohli šičkám vytvárať čo najkvalitnejšie produkty.

výroba slovenských kožených kabeliek

Vložte dôveru do Dajany

Fast fashion reťazce neriešia kvalitu a environmentálny dopad svojich výrobkov. Spoliehajú sa na rýchlo meniace sa trendy a výrobu dočasne moderných kúskov. Kožené kabelky (vyrobené na Slovensku) od Dajany Rodriguez však v sebe nesú jedinečné, aj po rokoch moderné motívy a kvalitnú výrobu. Vyberte si z nich jednu, ktorá vám učaruje najviac.

Zverejnené: 20.08.2021

Prečítajte si tiež

Atlantis

Kolekcia pre ženu, ktorá je oslnivá ako slnko, nespútaná ako oceán a divoká ako príroda. Čítať viacej

Košík
Vitajte!
Už máš vytvorený účet?
Prihlás sa
User plus

Vytvorte si účet, zbierajte body za nákupy a získajte exkluzívne výhody v ELITE LOYALTY CLUBE

Purple gift
10 bodov za každé minuté 1€
Purple gift
Narodeninová zľava
Purple gift
Prednostný prístup k zľavám
Purple gift
Zámena bodov za výhody