Rok 2022: Jedno veľké dobrodružstvo

Nové projekty, kolekcie, priestory aj fotenia na netradičných miestach - rok plný dvojok nám priniesol veľa zážitkov a sme radi, že ste boli pri tom.

„Aké dobrodružstvo sa dá prežiť s kabelkami?" spýtal by sa možno niekto, kto názov značky Dajana Rodriguez začul prvýkrát. Pre nás je však tvorba módy jedna veľká zábava. Zakladáme si na poctivej remeselnej práci, no okolo nej dokážeme narobiť poriadny cirkus. Každú šou u nás otvára Dajana, ktorá miluje kresliť komplikované návrhy. Kabelky sú jej umením, no a zvyšok kreatívneho tímu potom robí všetko pre to, aby ich predviedol v tom najlepšom svetle. Občas z toho vzídu naozaj bláznivé nápady. Posledných 12 mesiacov sa u nás odohralo vskutku pestré predstavenie, tak si ho poďme s blížiacim záverom roka spoločne zrekapitulovať. 

Dajana s produktom Briana z kolekcie Primavera.

Geometrická IRIS

Prvý mesiac v roku sa niesol v znamení príprav jarnej kolekcie Iris. Ňou sa Dajana rozhodla prekročiť svoj tieň. Za prvých desať rokov tvorby sa jej meno spojilo najmä s ornamentálnymi výšivkami a vďaka úspešnej kolekcii Srdce Európy aj so slovenskými ľudovými tradíciami. Kolekciou Iris sa rozhodla prejaviť svoju fascináciu kultúrou rôznych kútov sveta a po inšpiráciu zašla do Andalúzie. Jarná kolekcia plná geometrických prvkov bola úplne nová Dajana, hoci rukopis bol zrejmý. Aj za kulisami sa preto náš tím rozhodol cestovať až do horúceho Španielska.

Modelka Vanesa počas fotenia v Španielsku s kabelkou Karin Iris.

Modelka Vlaďa s kabelkami z kolekcie Iris.

Nové kabelky sme nafotili aj vo farebných priestoroch miestnej fabriky.

Dajana na fotografii s celou kolekciou Iris.

Spolu sme pomohli Ukrajine

Krátko po návrate zo Španielska však uvedenie prelomovej kolekcie stopli nečakané udalosti u našich východných susedov. Doslova z minúty na minútu sme sa rozhodli nahradiť mesiace pripravovanú Iris charitatívnou minikolekciou Daruj srdce Ukrajine. Kabelka Lia a kľúčenka vo farbách ukrajinskej vlajky s výšivkou inšpirovanou ich národnou kultúrou vznikli v priebehu jedného dňa a s nimi aj transparentný účet. Postavili sme na hlavu celú firmu, zmobilizovali influencerov, no najväčšia vďaka smeruje k vám, ktorí ste tam do dnešného dňa poslali takmer 70 000 € a naše špeciálne produkty nosíte ako symbol spolupatričnosti.   

Zuzana Vačková bola jednou zo známych žien, ktoré podporili projekt Daruj srdce Ukrajine.

Oslava sily žien

Inšpirovaní príbehmi silných žien z Ukrajiny sme sa pustili do projektu Sila ženy, v ktorom sme hľadali zaujímavé príbehy Sloveniek. Robíme to od úplného začiatku. Na uvedenie kolekcie Princessa si Dajana pred rokmi prizvala svoje zákazníčky - matku, učiteľku a doktorku, aby poukázala na dôležitosť bežných rolí. Témou módnej prehliadky zas boli zaujímavé biznis nápady žien. Tentoraz sme pátrali po ženách, ktoré život ťažko skúšal, no napriek tomu sa stali hrdinkami vlastných príbehov. V našich blogoch sme skúmali, ako životné udalosti dokážu ovplyvniť naše sebavedomie, a naopak. Krásu niektorých z nich sa nám podarilo zachytiť v priestoroch slovenského vinárstva ELESKO.  

Herečka Monika Horváthová počas fotenia pre projekt Sila ženy. 

Letná romantika

Slnečné letné dni priniesli pre celý svet konečne výraznejšie uvoľnenie po dlhých mesiacoch poznačných pandémiou. Zo šuflíka vytiahli aj kolekciu Peony, ktorú Dajana odložila práve v čase, keď dala prednosť šitiu rúšok. Rozhodnutiu nahrával aj úspech prvej lastovičky - Kristyny Peony, ktorú sme Vám ukázali už na Valentína.

Dajana s kabelkou Kristyna Peony.

Pre fotenie kolekcie inšpirovanej jedným z najvoňavejších kvetov vôbec - pivóniou, sme nemohli vybrať krajšie miesta ako rozkvitnuté holandské polia a romantické uličky.   

Modelka Vanesa počas fotenia v Holandsku s kabelkou Lima Peony.

Dajana s novinkou kolekcie Iris - mentolovou kabelkou Lima Peony. 

Ateliérové fotenie sme zorganizovali v rozprávkovom duchu a všetky ženy, ktoré pózovali, sa na chvíľu premenili na princezné. 

Modelke Vladi to počas ateliérového fotenia letnej kolekcie pristalo.

Dajana počas rozprávkového fotenia kolekcie Peony.

V najväčších horúčavách sme si ešte stihli strihnúť fotenie v neďalekých Bojniciach. 

Naše modelky nestrácajú úsmev ani v 40-stupňových horúčavách.

Novú Kiu sme polepili naším logom

V septembri sme nasadli na divokú jazdu, z ktorej sme zatiaľ nevystúpili. V koncerne Kia sme kúpili najnovší model a prerobili sme ho na náš obraz. To všetko preto, aby sme ho mohli darovať niekomu z vás. No aby to nebolo také jednoduché (v našom ponímaní nudné), vstupenky sme vymysleli vskutku originálne. Dostali podobu ikonickej kabelky Kristyna Orion, ktorú sme vyrobili v limitovanom počte 30 kúskov. Finalistky súťaže o auto sme hľadali cez Váš obľúbený časopis i módnych influencerov.

Dajana s influencerkou Xéniou Gregušovou.

Nakoniec sme vyrazili priamo za vami do slovenských miest, kde sme pre vás pripravili hry o život. Teda o kabelku. Občas to však bolo naozaj napínavé, no tento čas s Vami sme si naozaj užili. Deväť kabeliek nájde svoje majiteľky až v ďalšom roku a my sa už tešíme, ako ich všetky privítame u nás na finále.

Fotografia z prvej „hľadačky" v Nitre.

V Kremnici sme si užili blato a hmlu.

Prvá spolupráca

Prvotín by už bolo na jeden rok aj celkom dosť, no túto jeseň sme stihli ešte jednu - prvýkrát sme sa pustili do kreatívnej spolupráce na produktoch pre psíkov. Z lásky k štvornohým miláčikom vznikla kolekcia s názvom Oh my dog, ktorú sme uviedli spolu s influencerkou Lucy Pug.

Influencerka Lucy Pug s produktmi, na ktorých sme spolupracovali.

Orion ako z iného sveta

Posledné mesiace roku 2022 u nás patrili jesenno-zimnej kolekcii Orion, ktorá je sama osebe plná noviniek. Dajana v nej prvýkrát priniesla popruh v inom materiáli ako v koži, experimentovala so spôsobmi nosenia a do kabeliek skryla jedno malé prekvapenie - biela niť je fosforeskujúca a v tme žiari. Okrem toho priniesla zimná Orion až 4 úplne nové modely.

Keďže dostala názov podľa súhvezdia, uvedenie kolekcie sa nieslo v duchu vesmíru.

Módne fotografie sme nafotili v Budapešti.

Slovenské missky sme obliekli do kostýmov v štýle filmu Veľký Gatsby.

Najväčším úletom bolo fotenie v jaskyni. Dopadlo na výbornú. 

Zavádzame nový koncept predaja

Pred koncom roka sme ukončili našu niekoľkomesačnú prerábku priestorov. Časť nášho tímu sa presunula do samostatnej budovy, kde sídli aj náš nový fotoateliér. Múry predajne sme symbolicky zbúrali a priestor sme otvorili tak, aby ste pri jej návšteve mali možnosť nahliadnuť aj do nášho vývojového centra. Áno, vieme, je to trochu netradičné riešenie, no presne o to nám ide. Kabelky pre nás nikdy nebudú len produkty na predaj, kabelky sú u nás zážitok. Rovnako Dajana Rodriguez už nie je len o jednej žene a sme radi, že aj naše tohtoročné aktivity smerovali k tomu, že sme si s vami opäť bližšie. Tešíme sa na vás v roku 2023!  

Tím Dajana Rodriguez

Zverejnené: 31.12.2022

Prečítajte si tiež

Atlantis

Kolekcia pre ženu, ktorá je oslnivá ako slnko, nespútaná ako oceán a divoká ako príroda. Čítať viacej

Košík
Vitajte!
Už máš vytvorený účet?
Prihlás sa
User plus

Vytvorte si účet, zbierajte body za nákupy a získajte exkluzívne výhody v ELITE LOYALTY CLUBE

Purple gift
10 bodov za každé minuté 1€
Purple gift
Narodeninová zľava
Purple gift
Prednostný prístup k zľavám
Purple gift
Zámena bodov za výhody